Luksusowa ekologiczna Willa - Zamczysko! (453m2)

lokalizacja: Bydgoszcz, Zamczysko

2 890 000 PLN

6 377 PLN / m2

Opis nieruchomości

OFERTA NA WYŁĄCZNOŚĆ - TYLKO U NAS!


Mam przyjemność zaprezentować Państwu piękną nieruchomość położoną w spokojnej i kameralnej części Zamczyska. Działka o powierzchni 7 763m2 leży na skarpie - zapewniając ciszę i pełnię prywatności. Do posesji przynależy las sosnowy, który dodatkowo nadaje niepowtarzalnego uroku. Na działce zagospodarowano m.in. wyjątkowo urokliwy ogród, miejsca postojowe, instalację fotowoltaiczną, altanę, winorośla, szklarnię, toaletę i drewutnię.


Działka : 
Teren działki stanowi łagodną skarpę zagospodarowaną w formie naturalnej zieleni. Posesja dostępna jest bezpośrednio z ulicy - granica południowa. Układ działki jest wyraźnie podłużny z dominującą osią północ-południe. Strona północna stanowi zarośniętą zielenią (krzewy) skarpę, strona południowa - łagodne wywłaszczenie zbocza. Nieruchomość zlokalizowana jest w otoczeniu istniejących domów o charakterze willowym, w zabudowie wolnostojącej. Na działce znajduje się budynek mieszkalny parterowy z poddaszem użytkowym, podpiwniczony. Teren działki jest zagospodarowany (wysoka i niska zieleń ozdobna) i ogrodzony, podejścia i podjazdy wykonane z kostki granitowej. Teren pochyły w kierunku południowym, wykonane tarasy oraz zabezpieczające odwodnienie terenu drenami z magazynowaniem nadmiaru wody opadowej w podziemnych zbiornikach. Znajdujący się na obniżeniu budynek mieszkalny zabezpieczono podziemną żelbetową ścianą oporową przeciwdziałającą naporowi skarpy.

Ogród: jest wspaniale zaadaptowany. System robotów koszących ułatwia zadbanie o idealny trawnik. Dodatkowo wielosekcyjny system podlewania sprawia, że trawa oraz rośliny są dostatecznie nawodnionone. Woda została doprowadzona do niemal każdej części działki przez co nowy właściciel może rozwinąć ogród o dodatkowe nasadzenia. 

Budynek
: Dom mieszkalny, jednorodzinny, wolnostojący z poddaszem użytkowym, podpiwniczony, z garażem dwustanowiskowym w obrysie bryły budynku, wybudowanym w technologii tradycyjnej.  Obiekt stanowi zwarty budynek z garażem wbudowanym, przyległymi tarasami i ogrodem zimowym. Program funkcjonalny budynku obejmuje strefę gospodarczo-techniczną i rekreacyjną w części piwnicznej, strefę dzienną na parterze i strefę nocno-rekreacyjną na poddaszu.


Na parterze
budynku (179,19M2) zaprojektowano przestrzenną część dzienną, na którą składa się powierzchnia pokoju dziennego (49,48M2) z kominkiem gazowym, otwarta na jadalnię (18,30M2) i hol, jak również optycznie związana z kuchnią (23,43M2), przy której znajduje się spiżarnia (3,55M2). Z części dziennej znajdziemy przejście do przepięknego ogrodu zimowego (23,44M2). W dalszej części budynku zaprojektowano pokój dostępny (18,06M2) z holu głównego (21,75M2), wiatrołap (7,17M2), klatkę schodową (8,84M2) ogólnodostępną łazienkę (5,18M2). 


Na piętrze budynku
 (132,27M2) zaprojektowano główną sypialnię (21,10M2) z własną garderobą (9,54M2) i łazienką (12,90M2), sypialnię (15,63M2), sypialnię (15,65M2), pokój zabaw (może pełnić rolę sali kinowej) (25,17M2), ogólnodostępną łazienkę (6,70M2), hall (16,74M2) i klatkę schodową (8,84M2).


Na poziomie -1: (141,73M2) znajdziemy dwustanowiskowy garaż (46,30 M2), pomieszczenia techniczne, pralnię, kotłownię oraz pomieszczenie, które jest dostosowane do zagospodarowania strefą SPA (39,27M2) oraz pomieszczenie ogrodowe dostępne z zewnątrz.


Cały budynek jest wyposażony w instalację centralnego odkurzacza, jednostka główna zamontowana jest w pomieszczeniu ogrodnika.

Zestawienie powierzchni :
- powierzchnia zabudowy : 275,84 m2,
- powierzchnia całkowita : 754,85 m2,
- powierzchnia użytkowa : 453,19 m2,
- kubatura : 1205,36 m3,

Instalacja elektryczna :
Nieruchomość posiada instalację fotowoltaiczną, której moc wynosi 10KW 

Instalacja centralnego ogrzewania :
Centralne ogrzewanie z wykorzystaniem pompy ciepła. Pompa ciepła jest urządzenie działającym ekologicznie, bezpiecznie, jest nowoczesną metodą ogrzewania domu, jednak bazującą na sprawdzonej metodzie odzyskiwania ciepła. Działanie pompy ciepła jest oparte na dość prostym mechanizmie. Pompy ciepła pobierają ciepłą energię z pewnego źródła, którego temperatura jest niższa niż w pomieszczeniu, które zamierzamy ogrzać i przetwarza (pompuje) to ciepło tak, aby miało wyższą temperaturę niż na początku. Dolne źródło (o niskiej temperaturze) → pompa ciepła (wyposażona w sprężarkę) → górne źródło (wysoka temperatura).
Ten ciekawy proces jest możliwy, dzięki odpowiedniej konstrukcji pompy, która jest zaopatrzona w sprężarkę (przy wykorzystaniu ciepła z gruntu bądź zbiorników wodnych) lub wymienniki podobne, jak w chłodnicy samochodowej(w przypadku pompy powietrznej). Pompa ciepła kondensuje otrzymaną energię cieplną np. z powietrza czy z gleby, by oddać ciepło otoczeniu. Aby pompa mogła zadziałać, jedyne, czego potrzebuje, to prąd. Eliminuje to konieczność podłączania do domu instalacji gazowej czy innego źródła paliwa stałego czy ciekłego. W związku z tym, jest to inwestycja ekologiczna, bezpieczna i oszczędna.

W budynku zastosowany jest również rekuperator - urządzenie stosowane w systemach wentylacyjnych, które umożliwia rekuperację (odzyskiwanie) ciepła z powietrza wywiewanego z budynku. Skuteczna wentylacja mechaniczna zapewnia ciągłą obecność w domu świeżego powietrza bez konieczności aktywnego przewietrzania. System wentylacyjny nawiewno-wywiewny z odzyskiem ciepła oparty na rekuperatorze zapewnia odzysk ciepła z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka. Świeże, chłodne powietrze zasysane jest poprzez czerpnię, następnie przechodzi przez wymiennik ciepła centrali wentylacyjnej ogrzewając się w jego kanalikach od powietrza usuwanego z wnętrza budynku, a następnie nawiewane jest do pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy gabinet. Identyczna ilość ciepłego, wilgotnego zużytego powietrza usuwana jest z łazienek i kuchni. Powietrze zużyte, przechodząc przez wymiennik, oddaje swoje ciepło do świeżego powietrza wchodzącego z zewnątrz nie mieszając się z nim. Rekuperacja to nie tylko świeże powietrze, ale również znaczna redukcja kosztów ogrzewania.

Instalacja kanalizacyjna :
odprowadzanie nieczystości ciekłych do kanalizacji miejskiej.

Rozwiązania konstrukcyjno - materiałowe:
- Ławy fundamentowe żelbetowe monolityczne,
- Ściany fundamentowe betonowe murowane z bloczków betonowych gr.25cm,
- Ściany zewnętrzne parteru z bloczków silikatowo-krzemianowych SILKA gr. 24 cm, ocieplone 14 cm warstwą styropianu,
- Ściany działowe z bloczków silikatowo-krzemianowych SILKA gr. 9-12 cm,
- Strop gęstożebrowy Teriva,
- Wieńce obwodowe żelbetowe monolityczne gr.24cm, ocieplone styropianem,
- Nadproża, słupy i filary żelbetowe, monolityczne, zbrojone prętami ze stali,
- Kominy systemowe,
- Schody wewnętrzne żelbetowe, monolityczne płytowe, zbrojone prętami ze stali, obłożone
drewnem egzotycznym,
- Schody zewnętrzne żelbetowe, monolityczne płytowe,
- Balustrada wewnętrzna z podwójnego klejonego szkła hartowanego,
- Balustrady balkonów ze stali kwasoodpornej, posadzki z płytek ceramicznych mrozoodpornych
- Parapety wewnętrzne drewniane,
- Parapety zewnętrzne z płytek klinkierowych,
- Dach połaciowy, wielospadowy stromy o konstrukcji drewnianej w układzie płatwiowym,
ocieplony wełną mineralną gr. 25 cm,
- Dach kryty dachówką ceramiczną,
- Okna dachowe połaciowe, szyba antywłamaniowa,
- Tynki wewnętrzne gipsowe, malowane farbą akrylową,
- Ściana w salonie w części wykończona cegłą ceramiczną (o charakterze historycznym),
- Sufity w większości podwieszane z płyty G-K z oświetleniem halogenowym,
- Stolarka okienna z 5 komorowa, 3 szybowa, szkło antywłamaniowe P2, ramy okienne PCV
okleinowane w kolorze drewna „złoty dąb”,
- Stolarka drzwiowa wewnętrzna drewniana dębowa,
- Drzwi zewnętrzne drewniane klejone (meranti) ze szkleniem antywłamaniowym,
- W salonie ozdobny kominek gazowy,
- Brama wjazdowa rozsuwna elektrycznie sterowana automatycznie pilotem,
- Brama garażowa segmentowa, podnoszona, ocieplona, sterowana pilotem,
- Łazienki wyposażone w : muszlę ustępową ,bidet, umywalkę, wannę i natrysk (deszczownię łazienkową),
- Posadzki: deski z drewna egzotycznego, ceramika podłogowa najwyższej jakości,
- Ogrzewanie podłogowe, w łazienkach suszarkowe grzejniki elektryczne
- Taras i schody zewnętrzne betonowe
- Elewacja-tynk silikatowy na styropianie w części ściany obłożone drewnem egzotycznym,

Na życzenie klienta istnieje możliwość przedstawienia pełnej dokumentacji projektowo - budowlanej dla nieruchomości.

W swojej ofercie posiadamy również inne apartamenty i mieszkania w podobnej lokalizacji lub o podobnym metrażu/układzie pokoi dlatego serdecznie zachęcamy do kontaktu - z pewnością znajdziemy dla Państwa najlepszą ofertę zgodną z Państwa oczekiwaniami.

Serdecznie zapraszam na prezentację!

Niniejsza informacja nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu art. 66 kodeksu cywilnego.

Kontakt do opiekuna:

Housing Market Sp. z o.o.

Michał Wołoszyn
Nieprawidłowy adres E-mail
Mapa

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.