Wyremontowana kamienica na bydgoskiej Starówce !

lokalizacja: Bydgoszcz, Długa

3 199 000 PLN

6 768 PLN / m2

Opis nieruchomości

Prezentujemy wyremontowaną kamienice na bydgoskiej Starówce usytuowanej przy ulicy Długiej. Kamienica została postawiona w roku 1908 w zabudowie pierzejowej. W roku 2004 została całkowicie wyremontowana od samej podstawy i dodatkowo nadbudowana. Prace remontowo budowlane były prowadzone pod nadzorem plastyka miejskiego, miejskiego konserwatora zabytków chodź budynek ten nie jest zgłoszony do rejestru zabytków i nie wymaga pozwoleń na jakiekolwiek wewnętrzne zmiany w układzie pomieszczeń. Podczas prac budowlanych zostało zachowanych kilka elementów z pierwotnego budynku, a mianowicie cała ściana frontowa z istniejącego żłobieniami, kształt okien oraz ich podział. Do nieruchomości istnieje możliwość dostania się od dwóch ulic od ulicy Długiej jak i ulicy Zaułek. Pozostałą część kamienicy została rozebrana i na nowo postawiona. Materiał z jakiego został postawiony budynek to cegła ceramiczna, zostały wylane nowe stropy gęstożebrowe na każdym z pięter z wykorzystaniem pustaka Porotherm o grubości 24cm. Na dachu została położona nowa więźba dachowa dodatkowo odizolowana i pokryta dachówką ceramiczną.
Wewnątrz budynku zostały wykonane nowe klatki schodowe, całkowicie nowa instalacja elektryczna, nowa instalacja wodno-kanalizacyjna, nowe ogrzewanie gazowe wraz z całą kotłownią i nowym piecem. Na ścianach zostały położone nowe tynki gipsowo-wapienne. Z zewnątrz kamienica została ocieplona i całkowicie wykonana nowa elewacja z zastosowaniem płyt marmurowych w dolnych partiach ściany frontowej. W budynku zostały zastosowane nowoczesne, drewniane okna wysokiej jakości.

Cała kamienica posiada wewnątrz powierzchnię 472,67 m2. Na całą tą powierzchnię składają się:

Parter, w skład którego wchodzą następujące strefy:
- powierzchnie handlowe o wielkości 39,7 m2, które z powodzeniem są wynajmowane od wielu lat przez tych samych najemców. Obecnie działa tam bardzo dobrze prosperujący salon fryzjerski.
- ciąg komunikacyjny o powierzchni 15,10 m2
- zaplecze 13,4 m2
- magazyn/garaż 27,3 m2
- WC 2,8 m2
- kl. schodowa 15,2 m2
- korytarz 18,6 m2
- pomieszczenia gospodarcze 2,2 m2

I piętro na którym usytuowane są dwa mieszkania z odrębnymi wejściami z klatki schodowej

- mieszkanie 1 o powierzchni 61,14 m2 składa się z:
* pokój o powierzchni 29,9 m2, który w standardzie wykończenia posiada panele na podłodze, na ścianach położoną gładź gipsową, na suficie podwieszane sufity wraz z oświetleniem oraz wyjściem na balkon. Wyposażony jest w łóżko sypialniane, zabudowę typu komandor, sofę, fotel, komody
* kuchnia z oknem o powierzchni 6,23 m2 wyposażona w całą zabudowę meblową oraz sprzęt agd tj. lodówka, zmywarka, piekarnik elektryczny, kuchnia indykcyjna, pralka
* hall o powierzchni 21,41 m2 wyposażony z stół jadalniany z ławkami, komodę oraz regały
* łazienka o powierzchni 3,6 m2, która w standardzie wykończenia posiada kafle na ścianach i podłodze, wyposażona w prysznic, umywalkę, toaletę wc.

- mieszkanie 2 o powierzchni 61,3 m2 składa się z:
* pokój o powierzchni 28,9 m2
* kuchnia o powierzchni 6,3 m2
* łazienka z WC o powierzchni 3,91 m2
* hall o powierzchni 17,36 m2
* przedsionek o powierzchni 4,83 m2
Standard wykończenia taki sam jak w 1 mieszkaniu. Obecnie to mieszkanie jest wynajmowane zostanie udostępnione na potrzeby prezentacji przez zainteresowane osoby.

II i III piętro to jedno duże dwupoziomowe mieszkanie o powierzchni 196,73 m2.

Kontakt do opiekuna:

Housing Market Sp. z o.o.

Michał Wołoszyn
Nieprawidłowy adres E-mail
Mapa

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.